Jó, tudom, ez a dolog legunalmasabb része, szóval kötelező jelleggel megy:
Meditáció: röviden egy stresszoldó-ellazuló technikáról van szó. José Silva "Agykontroll" könyvéből elég jól el lehet sajátítani - ha a többi részt fenntartással is kezeljük ez az egy már megéri azt az 50 Ft-t amit ráköltöttünk.
Először a testnek kell ellazulnia. Ehhez bármilyen számunkra kényelmes pozíciót felvehetünk, kezdőknek javasolt az egyszerű törökülés, de ha nem tetszik, hogy nyomják egymás a lábaink, akkor módosítsuk csak. Viszont lehetőleg üljünk, és semmiképpen se feküdjünk. No. Elég nehezen megfogható arra koncentrálni, hogy el akarunk lazulni - amivel azt akarjuk elérni, hogy az izmaink feszültsége felengedjen. Ezért javasolt testrészenként haladni - mindíg olyan léptékben, ami számunkra megfelelő. Ha megy az egész láb, akkor rajta, ha a lábfejjel akarjuk kezdeni, az is jó. Mindíg akkor lépjünk tovább, ha megfelelőnek érezzük az elért eredményt. Hagyományosan lentről felfelé lazítunk, de alternatíva lehet először a végtagokat (kezek és lábak) ellazítani. Általános, hogy a fejet hagyjuk utoljára, mivel ott átlépünk a dolog másik oldalára: szellemi ellazulást kívánunk elérni, ami a dolog eredeti célja.
Ekkor ne erőlködjünk, ugyanakkor a cél, hogy semmire se gondoljunk. De ne arra gondoljunk, hogy ne gondoljunk semmire! A cél, hogy egyáltalában ne gondolkodjunk, csak LEGYÜNK. Ezt hívják úgy, hogy "egyesülés a világegyetemmel". Ezt kifejthetném bővebben, mit is jelent, de írásban valahogy lenne nem az igazi. Persze ekkor is folytatunk tevékenységet. Tudatosan meg kell maradnunk ebben az állapotban, és a hirtelen lőugró képeket el kell üznünk, vissza kell raknunk őket oda, ahonnan előbukkantak.
Majd' elfelejtettem: a környezet legyen minél nyugodtabb, közben ne végezzünk semmilyen mozgást (amikor mozgunk is, az nagyjából a jóga). A szemünk legyen csukva, tekintetünket irányítsuk kissé felfelé (nagyjából 20 fokos szögben). Testtartásunk legeyn egyenes, a görbe hát akadályozza a technikát. (Gyakorlottak persze bármilyen részletet tetszés szerint módosíthatnak akár kíváncsiságból, akár mert nekik úgy megfelelőbb).
A meditációt egy másik célra is fel lehet használni: nevezetesen a gondolatainkat rendezgethetjük közben, hirtelen ötleteink támadhatnak, koncentrálhatunk vele/közben egy bizonyos probléma megoldására, ami foglalkoztat, vagy egyszerűen megakadtunk vele, esetleg átélhetünk ílymódon clairvoyance-t, jósélményt, vagy hasonló dolgokat. Ez utóbbiak persze eszementen ritkaságszámba mennek, inkább adottság, mint tanulható dolgok (ennél a technikánál).
Az ötletet az "előugró", hírtelen felmerülő képek adhatták egykoron. A meditációt a szokásos módon kezdjük, de amellett, hogy kiürítjük az elménket (ami nagy megnyugvással jár, és oldja a stresszt, valamint kiválthat időlegesen némi alvást) egy bizonyos dologra koncentrálunk. Lehet ez egy szerződéstervezet, egy személy (mit kezdj a gyerekeddel, mikor látogass el anyádhoz), vagy hogy állj elő a főnöknél a következő megbeszélésen. Vagy bármi, ezek szokás szerint csak példák.
Ekkor a képek, amik előugranak élesebbek szoktak lenni, és nem célünk elűzni őket, inkább hagyjuk kiteljesedni őket, igyekszünk részt venni bennük - mintha egyfajta álmot élnénk át. Ilyenkor a tudatalatti dolgozik, megteremti az adott helyzetet, és mi ide-oda prögetve, vagy váltogatva a lehetőségeketmintegy előre megalkotjuk (igazából csak elképzeljük) a várt (remélt) szituációt. Ha ötletre várunk, akkor több idő is eltelhet, és hirtelen egy egész, komplex gondolat juthat eszünkbe, ami kisegít bennünket.
A vizualizáció ennél kicsit másabb és összetettebb dolog, de ebből indul tovább. A következő bejegyzés témája lesz, különben ez a bejegyzés túl hosszúra nyúlna ;)